Мити чи не мити машину взимку?

Деякі автолюбителі вважають, що кірка брудного снігу на машині якимось чином захищає її та забувають про негативний вплив реагентів.

Чи варто мити машину взимку та як це робити? Самим на вулиці чи мийці?

Автомобіль покритий лаком, а вплив реагенту на нього подібно до липового пилку або впливу пташиного посліду. Лак втрачає свій блиск і під впливом морозів метал більш розташований до деформацій та виникнення корозії.

Наші дороги зазвичай посипають технічною сіллю від криги. Це найдешевший і найпоширеніший метод і навіть найбільш страшний з усіх реагентів.

Якщо кузов автомобіля довго контактує з цим реагентом (особливо це стосується тих автомобілів, у яких є сколи та подряпини), насамперед псується лак, потім фарба, а потім з’являється корозія.

Моєму автомобіль взимку правильно

У зимовий час варто відмовитися від самостійного миття з відра. Бруд та пісок тільки подряпають кузов автомобіля, а вода миттєво застигатиме на морозі. Вода повинна подаватися під високим тиском, а замість автошампуню з магазину потрібна спеціальна хімія, яка не доступна для продажу у роздрібних точках.

На мийках у теплих боксах або на мийках самообслуговування температура води має бути в межах 30-40 градусів. Наприкінці миття обов’язково потрібно просушити автомобіль. Його можуть протерти вручну або продути.

Щоб з гумовим ущільнювачем не виникло проблем, його необхідно змастити спеціальним засобом, який утворює своєрідну плівку і витісняє воду, що не дає гумовому ущільнювачу примерзнути.

Якщо автомобіль буде повністю сухим, проблем із примерзанням елементів не виникне. А щоб раптом не примерзли двері, відкрийте їх на кілька хвилин після сушіння.

Про салон автомобіля взимку також не слід забувати. Місця під килимками можуть накопичувати вологу. Через це на зимовий період краще мати запасний комплект гумових килимків. І регулярно прогрівайте салон, не допускаючи скупчення вологи всередині автомобіля.

А ось з миттям двигуна слід почекати і відкласти до теплих часів. Двигун має властивість довго сохнути. А тому в мороз може просто не завестися.