Як вибрати моторне масло для авто

Заміна масла в двигуні – питання, яке рано чи пізно виникає у кожного автовласника. Заощаджувати на ньому не можна, але як вибрати відповідне за параметрами та прийнятне за вартістю серед великої різноманітності, представленої на полицях в автомагазинах?

До питання покупки варто підходити з відповідальністю, щоб надалі не виникло проблем, які можуть спричинити дорогий ремонт двигуна.

Ті автовласники, хто проводить техобслуговування в офіційного дилера, довіряються йому і у виборі масла. Але як бути тим, хто обслуговує машину сам чи в неофіційному сервісі? Асортимент моторних масел в магазинах величезний, і часто дуже важко визначитися.

Хімічний склад моторної олії

Всі моторні олії умовно можна розділити на 3 види:

  1. Мінеральне
  2. Динтетичне
  3. Напівсинтетичне

Мінеральне масло призначене для карбюраторних двигунів, відрізняється більш демократичною ціною через просту технологію його виготовлення, проте замінювати його необхідно частіше, ніж синтетичне. Основний недолік мінеральних масел – значне підвищення в’язкості при низькій температурі.

сто-замена масла

Синтетичні олії застосовують для інжекторних двигунів. Вони відрізняються тривалим терміном служби та суттєвою економією палива завдяки своїм фізико-хімічним властивостям. Тому можна помітити, що вартість таких олій буде вищою порівняно з іншими типами.

Говорячи про напівсинтетичні масла варто відзначити той факт, що такі масла відрізняються підвищеною термостабільністю і проникаючими здібностями, але все ж таки краще переносять холоди, ніж спекотну погоду. Застосовуються для карбюраторних та інжекторних двигунів.

Яке масло вибрати

Перш ніж купити моторне масло, важливо вивчити вимоги виробника. У сервісній книзі або офіційних представників марки ви можете дізнатися кодування рекомендованого масла, згідно SAE, API і ACEA.

Класифікація SAE підрозділяється на 3 класи олії:

– зимове (0W – 20W),

– Літнє (30 – 50),

– всесезонне (5W-50 – 20W-50).

Цифри вказують на в’язкість олії при різних температурних режимах. Підбираючи продукт за густотою, важливо також враховувати пробіг автомобіля: для більшого пробігу бажана вища в’язкість.

API залежить від експлуатаційних характеристик: бензинових (S), енергозберігаючих (EC), дизельних (C) двигунів.

ACEA розрізняє моторні мастила за типом і особливостями двигунів: для легкових авто на бензині або дизелі (A/B), з фільтрами фільтрів і каталізаторами (C), для дизельних агрегатів спецтехніки і вантажівок (E).